Srpski i Hrvatski ( Serb and Croatian )

More
29 Jun 2016 23:45 #76811 by tommylight
Ovde mozete da pitate, savetujete, postujete sta god ima veze sa LinuxCnc i cnc masinama na Srbskom ili Hrvatskom jeziku.
Postovanje,
Tom

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
19 Aug 2016 23:21 - 19 Aug 2016 23:24 #79106 by BosniaCNC
Srbski = Srpski
Srbskom = Srpskom

Beriša, ako se već u početku pojavljuju greške šta će biti kasnije?
Mislim da je otvaranje ovog bez veze jer postoji prevodilac na google.
Pozdrav!
Last edit: 19 Aug 2016 23:24 by BosniaCNC.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
20 Aug 2016 01:06 #79109 by tommylight
Srbia <> Srpia ????? :laugh:
Ima ostale jezike na forumu pa da se nadju, google nije bas dobar za preovodjenje jezika, i ako je dosta napredovao.
Pozdrav
Tom

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
20 Aug 2016 21:25 #79176 by BosniaCNC
"Srbia <> Srpia ?????"
Ima u S/H gramatici pravilo koje se naziva palatalizacija i po tom pravilu tačno se zna kada se slovo "b" izgovara kao "p" pa se zato
ne kaže srbski već srpski. (srpska tv, srpske pošte, srpski putevi itd.)
Vi ste na Kosovu davno prestali učiti s/h pa nije čudo što kad napišete "srbski".
Sad malo o ovom podforumu:
misliš li da će neko sa engleskog govornog područja ovde zaviriti i prevoditi da bi saznao šta se ovde piše i može li nekome pomoći.
Lično, mislim da se ne treba zatvarati u jezičke torove već kad je u oblasti IT zavladao engleski jezik i postao standard onda se treba podruditi pa ga učiti, bar one osnove bez kojih ni jedan cad/cam ne može da se koristi.
Pozdrav

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
20 Aug 2016 21:59 #79178 by tommylight
Upsss e to nisam znao, sredjeno !! Hvala na savetima.
Sigurno ce 2 od moderatora proveriti sta se ovde pise, za ostale ne znam. To im je posao kao moderatori, ja sam bio moderator na moim forumima tako da znam sigurno.
Engleski je defacto svetski jezik, i ja licno mislim da su jadni oni koji ne znaju bar malo engleski. Ja znam dobro 5 jezika, Engleski, Nemacki, Ceski, Srpski, i Albanski, a znam dosta da se razumem i na Italjanski, Bugarski, i veoma malo Turski.
Da mogu, naucio bih sve jezike, SVE !!! :laugh:
Pozdrav Bosno

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
02 May 2020 22:11 #166434 by BosniaCNC
Pozdrav iz Zenice, prijatelju!
Nisam dugo bio na forumu pa se sad uključih da vidim nisam li password zaboravio.
Nadam se da si dobro i zdravo i da ova korona ne remeti tvoje aktivnosti?
Želim ti sreću i svako dobro!
Lep pozdrav
B-CNC

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
02 May 2020 22:37 #166438 by tommylight
Pozdrav iz Peci. Dobro sam, radim 18 sati dnevno svaki dan posto sam stalno kuci a raionica je spojena sa kucom.
Pitao sam sebe cesto gde se izgubi ti, kako tebi ide?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
02 May 2020 22:54 #166442 by BosniaCNC
Morao sam seliti radionicu i to me od pojedinih aktivnosti udaljilo.Kada sam našao novi prostor ispostavilo se da nisam mogao postolje mašine seliti jer se iz prostora nije moglo izneti. Onda sam sa njega poskidao sve što se skinuti moglo i kostur ostavio vlasniku prostora jer sam video da mu je cilj bio da to ostane. Nakon preseljenja imao sam dve teške povrede. Prvo sam dobro povredio skočni zglob leve noge pa sam pola godine bio u postelji. Kada sam počeo ponovo sklapati mašinu prevrne se konzola sa mašine na mene, raseče mi glavu i ugruva rebra pa sam i zbog toga peglao krevet 4 meseca.
Preturio sam mnogo toga preko glave a evo sad mi i ova korona obustavila rad. Imao sam u planu napraviti 3D printer većeg formata za izradu livarskih modela ali moram sediti u stanu.
Sad na forumu gledam do čega se stiglo sa LinuxCNC i vidim da nadogradnjama i zakrpama nikad kraja a razmišljao sam da napravim dodatak za USB komunikaciju koja će da zameni LPT. Da te sad u ovo doba time ne gnjavim pa ću ti se za nekoliko dana ponovo javiti kad budem spreman uraditi neke probe jer me iteresuje kako se taj Gmoccapy ponaša.
Pozdrav i laku noć!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
03 May 2020 09:08 #166483 by tommylight
Drago mi je da si dobro, nije mi drago sta si sve prosao. Izgleda meni da i ti pokusavas da radis sam, da ti ne traba pomoc, isto sam i ja tvrdoglava budala, ali u poslednje vreme poceo sam da zovem prijatelje da pomazu sa teskim stvarima.
Na forumu se radi dosta, al ne bas kako treba, izgleda da netko kok je radio na publikovanju novih verzija vise ne radi ovde pa pokusavamo da izbacimo 2.8 zvanicno al sporo ide.
I ovde nema krpanja, nije ovo windows, ovde se nalaze nove metode da se radi nesto sto nije bilo, al glavno je da se mnogo toga promenilo, samo baci pogled na PlasmaC, da vidis cudo sta sve moze da se uradi kad se hoce.
linuxcnc.org/docs/devel/html/plasma/plasmac-user-guide.html
Jes da su ga malo preterali sa opcijama i mogucnostima, al radi perfektno.
Pozdrav,
Tom

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
25 Jun 2020 20:58 #172753 by BosniaCNC
Pozdrav, Tome!
Da li si testirao "dabitusb_cnc" ?
Imaš li kakvog iskustva ili saznanja o tome?
Spremio sam stm32f103 da od ponedeljka počnem testirati pa ti javim rezultat.
Laku noć!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.098 seconds
Powered by Kunena Forum